Initio

Initio jest wiodącym dystrybutorem (VAD) przemysłowych urządzeń do transmisji danych. Główną specjalizacją firmy są rozwiązania oparte o technologię światłowodową. Initio jest polską firmą, ze 100% polskim kapitałem, działającą na rynku polskim oraz europejskim.

Firma Initio, chlubi się z bycia dystrybutorem z wartością dodaną VAD (ang. Value Added Distributor) urządzeń Comnet oraz EtherWAN. Nasza działalność znacząco wybiega poza standardową ofertę handlową. 

Charakterystyka dystrybutora z wartością dodaną VAD i korzyści dla klientów:

 • Elastyczność

  Initio zawsze koncentruje się na bycie elastycznym, zarówno przy kredytach kupieckich dla klientów, nowej strategii biznesowej dla partnerów, czy zmian projektowych i wykonawczych dla integratorów.

 • Wsparcie projektowe

  Initio zapewnia kompletne wsparcie zarówno na etapie przygotowania projektu, jak i w jego wdrożeniu. Nasza pomoc nie sprowadza się jedynie do doboru sprzętu, lecz także na uświadomieniu projektanta o dostępnych rozwiązaniach i wyborze najkorzystniejszego. Pomagamy również w przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji ofertowej.

 • Szkolenia i know-how

  Initio pomaga zrozumieć. Partnerom oraz klientom proponujemy dedykowane szkolenia techniczno-handlowe, dopasowywane indywidualnie do ich potrzeb i wymagań. Zamiast standardowych prezentacji, stawiamy na otwarte seminaria i konferencje, w której każdy może wziąć udział w dyskusji i spróbować swoich umiejętności na „żywym organizmie”. Z przyjemnością wysyłamy również sprzęty demo do testów software oraz hardware.

 • Pomoc wdrożeniowa

  Initio, z bezpośrednim wsparciem producentów, pomoże Państwu we wdrożeniu sprzętu. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie oraz narzędzia dodatkowe, takie jak systemy zarządzania ComNet eConsole, czy EtherWAN eVue. Oferujemy Państwu wsparcie zdalne (np. z pomocą TeamViewer) lub bezpośrednio na miejscu instalacji.

 • Wsparcie posprzedażowe

  Celem Initio nie jest sama sprzedaż oferowanych produktów. Świadcząc pełne wsparcie posprzedażowe w zakresie zmian konfiguracyjnych czy serwisu, klienci mogą zawsze liczyć na naszą pomoc.

Firma Initio jest Dystrybutorem VAD dwóch renomowanych producentów oferujących unikatową Dożywotnią Gwarancję:

ComNet jest producentem przemysłowych rozwiązań audio, video, data oraz Ethernet. Na linię produkowanych urządzeń, składają się produkty do transmisji analogowej, jak i cyfrowej, wykorzystując przy tym medium światłowodowe, miedziane czy bezprzewodowe.

Główna siedziba firmy mieści się w Danbury (Connecticut, USA), natomiast europejski oddział i magazyn znajduje się w Leeds (Anglia). Firma koncentruje się na dostarczaniu innowacyjnych i niezawodnych rozwiązań sieciowych na rynki: ITS (Inteligentne Systemy Transportowe), Energetyki, Automatyki oraz Zabezpieczeń.

Charakterystyczne logo Lifetime Warranty (‘100% made in USA’), umieszczone na urządzeniach Comnet, oznacza dożywotnią
gwarancję, której może udzielać tylko firma mająca pewność niezawodności swoich produktów.

 


EtherWAN jest liderem w produkcji przemysłowych switchy Ethernet, media konwerterów oraz Ethernet extenderów. Założony w 1996r. EtherWAN konsekwentnie dąży do innowacyjności urządzeń przemysłowych w oparciu o najbardziej uniwersalny protokół Ethernet.

Dysponując doświadczonymi zespołami inżynierów ds. oprogramowania (software) i urządzeń sieciowych (hardware), solidnym wsparciem w integracji systemów oraz wysokiej jakości doradztwem technicznym, firma EtherWAN może szczycić się wieloma aprobatami oraz licencjami międzynarodowych gigantów z sektorów: energetyki, ITS, automatyki oraz IT.

Potwierdzając bardzo wysoką jakość swoich produktów (potwierdzoną w czasach bezawaryjności MTBF), EtherWAN wprowadził politykę Dożywotniej Gwarancji (Lifetime Warranty) na wszystkie swoje urządzenia w wykonaniach przemysłowych oraz na całą gamę media konwerterów.

Przejdź do góry strony